19-05-2024 19-05-2024

8 kwietnia 2019 r. - XII Gminny Konkurs Matematyczny

08.04.2019 Kategoria: Rok szkolny 2018-2019

Dzień 8 kwietnia wyróżniał się spośród licznych dni roku szkolnego, a swój podniosły charakter zawdzięczał odbywającemu się w naszej szkole XII Gminnemu Konkursowi Matematycznemu, który zgromadził szesnastu uczniów z klas II-III, wraz z ich nauczycielami. Z jednej strony był on początkiem ważnego, wyczekiwanego przez pasjonujące się matematyką dzieci wydarzenia, natomiast z drugiej strony stanowił zwieńczenie i podsumowanie wielomiesięcznej pracy, związanej z przygotowaniem się uczestników do jak najlepszego rozwiązania matematycznych zadań. W tej edycji konkursu, w kategorii klas II, ze względu na uzyskany przez zawodników równoliczny punktowo wynik, przyznano dwa I miejsca. Otrzymali je: Lilianna Gargasz (SP w Jaworniku) i Nikodem Rość (SP w Połomi). II miejsce uzyskała Julia Dudek (SP nr 1 w Lutczy), natomiast III- Kornelia Pięciak (SP w Gwoźnicy Górnej). W kategorii klas III zwycięzcą został Jeremi Szmigiel (SP nr 1 w Lutczy), zaś II miejsce zdobył Filip Woźniak (SP w Gwoźnicy Górnej), a III- Wiktoria Kurcoń (SP nr 2 w Lutczy). Zaangażowane w turniej dzieci, w nagrodę za swoją piękną pracę i rozwijanie talentów otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki, natomiast wymienieni powyżej uczniowie zostali dodatkowo gratyfikowani nagrodami książkowymi. Wszystkim uczestnikom konkursu i ich nauczycielom należą się podziękowania i serdeczne gratulacje!

Wyrazy wdzięczności kierujemy również do Rady Rodziców naszej szkoły, oraz anonimowego sponsora z naszej miejscowości, za przeznaczenie środków finansowych umożliwiających zakup nagród. Poczęstunek dla uczniów został ufundowany z budżetu Sklepiku Uczniowskiego.

Cieszymy się ze wspólnego spotkania młodych matematyków w Szkole Podstawowej w Połomi i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również wielu uczniów podejmie zaproszenie na kolejną edycję konkursu. Do zobaczenia!

• dostosowania zawartości stron internetowych witryny do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych;
  • zapamiętania ustawień Użytkownika dotyczących wyglądu i funkcjonalności stron witryny (np. język, kraj),