09-05-2024 09-05-2024

Dzień Ziemi 2024

22.04.2024 Kategoria: Rok szkolny 2023-2024

Każdego roku 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi, który często nazywany jest też Międzynarodowym Dniem Ziemi.

Celem tego wydarzenia jest promowanie ochrony środowiska, poszerzanie świadomości ekologicznej i inspirowanie do życia w zgodzie z naturą. Hasło przewodnie Dnia Ziemi 2024 r. brzmi „Zainwestuj w naszą planetę”. Podkreśla ono tym samym znaczenie poświęcenia naszego czasu, zasobów i energii na rozwiązanie palących kwestii środowiskowych: rabunkowej eksploatacji zasobów, degradacji ekosystemów, problemu zmiany klimatu.

Musimy być świadomi, że to nasze osobiste zaangażowanie – czyli właśnie inwestowanie w naszą planetę, jest konieczne, aby ją chronić. Jest receptą na lepszą przyszłość.

Dzień Ziemi to także sposobność do zwiększania naszej świadomości, do spostrzeżenia wpływu jaki wywieramy na przyrodę, do spostrzeżenia efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, gleby, zmniejszenie bioróżnorodności czy wreszcie globalne ocieplenie.

Chociaż Dzień Ziemi obchodzimy tylko raz w roku, każdy z nas każdego dnia może podejmować działania, aby wspólnie pracować nad poprawą jakości naszego życia!

Z okazji Światowego Dnia Ziemi jak co roku, zachęcamy do udziału w akcjach ekologicznych, których celem jest poprawa stanu środowiska, propagowanie działań ekologicznych oraz uświadomienie, że każdy z nas może pomóc naszej planecie.

W ramach akcji proponujemy podjęcie następujących działań:
1. Posprzątaj las lub okolicę.
2. Wykonaj torbę na zakupy wielokrotnego użytku.
3. Posiej rośliny miododajne.
4. Posadź drzewo.
5. Zaprezentuj nowe zastosowanie dla odpadów i zużytych przedmiotów.

Swoje działania uwiecznij na zdjęciu i prześlij na adres ewelinatelesz@o2.pl, natomiast wytwory swojej pracy i kreatywności przynieś do szkoły.
Każdy uczeń za udział w akcji i działalność ekologiczną otrzyma 3 pkt dodatnie z zachowania.

W tym dniu tj. 22 kwietnia – poniedziałek, przeprowadzony zostanie konkurs wiedzy ekologicznej w formie testu 10-minutowego na początku czwartej lekcji. Konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach wiekowych klasy I-III oraz IV-VIII. W konkursie będą brać udział wszyscy uczniowie.
W Dniu Ziemi przyświeca nam hasło „Zielono Mi” dlatego zachęcamy wszystkich uczniów by ubrali się w tym kolorze lub ozdobili swój strój zielonymi elementami.
Każdy uczeń za przyłączenie się do akcji „Zielono Mi” otrzyma 2 punkty dodatnie z zachowania.

• dostosowania zawartości stron internetowych witryny do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych;
  • zapamiętania ustawień Użytkownika dotyczących wyglądu i funkcjonalności stron witryny (np. język, kraj),